WiFi-Turk.com

Previous
Zyxel dijital eğlence çözümleriyle CeBIT'te
Zyxel dijital eğlence çözümleriyle CeBIT'te
ZyXEL’in dijital eğlence çözümleri, CeBIT Bilişim Eurasia 2008 Fuarı’nda tanıtılıyor.

ZyXEL dijital çözümleriyle evinizde multimedya keyfi yaşamak için PC’ye olan bağımlılığı sona erdiriyor. Birbiriyle kesintisiz ve yüksek hızlı şekilde iletişim kuran cihazları kullanıma sunan ZyXEL’in dijital eğlence çözümleri, CeBIT Bilişim Eurasia 2008 Fuarı’nda tanıtılıyor.

İnternet bağlantı hızlarının artması, IPTV döneminin yaklaşmasıyla birlikte ev kullanıcılarının yüksek hızlı ve hareket özgürlüğü sunan ağlar üzerinde çalışan multimedya cihazlarına ihtiyacı da yükseliyor. ZyXEL, bu alana yönelik sunduğu çözümlerle her biri kendi alanında önemli yenilikler getiren ürünleri kullanıma sunuyor.

ZyXEL’in eksiksiz dijital eğlence konsepti kapsamında artık film seyrederken, müzik dinlerken ya da fotoğraflarınıza bakarken elinizin altında klavye olması gerekmiyor. Tüm bunları yapmak için uzaktan kumandanızın tuşlarına basmak yeterli oluyor. ZyXEL’in yeni ürün ailesinde yer alan ve birbirleriyle iletişim kurabilen cihazlar, DLNA (Digital Living Network Alliance) desteği sayesinde yeni bir dijital yaşam biçimi sunuyor. DLNA teknolojisi, yeni nesil dijital eğlence cihazlarının ev ağı üzerinde mükemmel bir uyum içerisinde ve kablosuz olarak çalışmasını sağlıyor. Böylece evinizde tek bir noktada depoladığınız dosyalarınıza kolaylıkla ulaşabiliyor, DLNA uyumlu televizyonunuz, müzik setiniz, medya oynatıcınız ya da taşınabilir bilgisayarınız yardımıyla istediğiniz dosyayı görüntüleyebiliyor veya dinleyebiliyorsunuz.

ZyXEL’in dijital eğlence konsepti CeBIT'te
ZyXEL çözümleri, evde kablosuz dijital eğlence için tüm gereksinimlerinizi karşılıyor. ZyXEL’in dijital eğlence çözümleri, 7-12 Ekim tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap’ta gerçekleştirilecek olan CeBIT Bilişim Eurasia 2008 Fuarı’nda katılımcılarla buluşuyor. İş dünyası salonunda 3. Hol 243 numaralı ZyXEL standını ziyaret eden katılımcılar, ZyXEL uzmanlarından gelecekte kullanılacak erişim çözümleri ve kullanım alanlarıyla ilgili olarak detaylı bilgi alabilecekler.

ZyXEL ürettiği modem ve router’ların yanı sıra farklı çözümleriyle de DLNA teknolojisini destekliyor. Dosya sunucuları, HD destekli kablosuz medya oynatıcıları gibi cihazlar ZyXEL’in eksiksiz dijital eğlence konsepti içerisinde yer alan çözümlerden yalnızca bazıları. ZyXEL’in kablosuz modem ve router’ları sayesinde tüm cihazlar ev içerisinde kablosuz ağa bağlanarak, PC’ye olan bağımlılığı ortadan kaldırıyor.

İnternete çıkış kapınız için ZyXEL Prestige P-660HW-T1 kablosuz ADSL router modem, dosyalarınızı saklamak için DLNA uyumlu ZyXEL NSA-220 ağ depolama ünitesi, tüm bu multimedya içeriği televizyonunuzda izlemeniz için yine DLNA uyumlu ZyXEL DMA-1000W kablosuz dijital medya adaptörü ve servis sağlayıcıların IPTV servisi vermeye başlamasıyla birlikte internet bağlantınız üzerinden TV izlemenize imkan veren Set-Top Box STB-1003 birer seçim olarak öne çıkıyor.

İki adet SATA sabit disk sürücüsü bağlanabilen ve ağ desteği sunan ZyXEL NSA-220, 1,5 TB’a varan bir depolama kapasitesine sahip bulunuyor. Üstelik NSA-220 dilersiniz sizin için internetten dosya indiriyor ve verilerinizi tek bir tuşla yedekliyor. ZyXEL DMA-1000W kablosuz dijital medya adaptörü veya ise medya sunucusu olarak NSA-220’yi kullanıyor.  DMA-1000W, TV’ye HDMI veya S-Video üzerinden, müzik sistemine ise cinch ya da optik ses çıkışı aracılığıyla bağlayabiliyorsunuz.

Kaynak: Computerworld.com.tr

zyxel
cebit

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(0 Yorum)

<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
1.7/5 (toplam 10 oy)
Paylaş
Hit Haberler (Son 30 Gün)
En Tartışmalı Haberler
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!
Birden Fazla Ağa Bağlanarak İnternet Hızınızı Artırın!

Bağlandığınız ağları birleştirerek internet hızınızı artırın.

WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu
WPA/WPA2 Açığı: Defcon18'de Hole196 Sunumu

WPA/WPA2 protokolünde bulunan açıklar Defcon18 hacker konferansında tanıtıldı.

Netgear R6300 Gigabit Wi-Fi Router, 802.11ac ile gelen ilk ürün
netgear r6300

Önümüzdeki yılların yeni Wi-Fi standartı olması neredeyse kesinlik kazanan 802.11ac standart...

Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı
Wi-Fi sinyalini engelleyen duvar kağıdı

Fransız araştırmacılar evdeki sinyalin dışarı çıkmasını engelleyen ama dışardaki sinyal...

WiFi-TURK v3 Beta Yayına Başladı!
v3 tanitim

Website altyapımızın tamamen sıfırdan hazırlanarak tekrar inşaa edilmesinin ardından beta ya...