WiFi-Turk.com

RCA Airnergy Kablosuz Şarj Aleti
1.6/5 (toplam 21 oy)
Açıklama

CES (Consumer Electronics Show) fuarında şu günlerde kablosuz teknolojiler ile ilgili bir çok gelişme yaşandı. Bunlardan birisi ise RCA firmasının üretmiş olduğu Airnergy. Airnergy, Wi-Fi sinyallerini depolayarak bir başka cıhazı usb arayüzü üzerinden şarj edebiliyor.

7-10 Ocak arası Las Vegas'da düzenlenen CES fuarında öne çıkan ürünlerden birisi RCA Airnergy WiFi HotSpor Power Harvester oldu. Airnergy havada dolaşan Wi-Fi sinyallerini depolayarak bunları elektriğe çeviriyor, daha sonra bu elektriği örneğin yanımızda taşıdığımız cep telefonunu şarj etmek için kullanabiliriz.

Söylentilere göre üçte bir dolu olan bir cep telefonunu 90 dakika full şarj etti ve şarj etmek için etrafdaki kablosuz sinyallerden yararlandı. RCA fırması ayrıca bu teknolojiyi cep telefonların bataryalarına entegre etmeye çalışıyor. Böylece cebimizdeki telefon, etrafda yığınla olan Wi-Fi sinyalleri sayesinde bataryasız kalmayacak.

Aşağı yukarı değeri 40$ olan ürünün bu yaz mağazalarda yerini alması bekleniyor

Fikir eski, ürün yeni
Bu cihaz için bilimsel altyapı yüz yıldan fazla bir zaman önce Nikola Tesla tarafından hazırlandı.

rca
airnergy
kablosuz şarj

Yeni Yorum Ekle

Gönderdiğiniz yorum yönetici onayından geçtikten sonra yayınlanır. Yapılan yorumlardan yorum sahibi sorumludur, WiFi-Turk.com sorumlu tutulamaz.

tartış(2 Yorum)

MrTPsM03 Mart 2010
Nikola tesla yıllar önce kablosuz bir şekilde yüzlerce ampulu yakmıştı ama thomas edison denen paragöz yüzünden çoğu projesi kaynak para olmadığı için ya yarım kaldı yada gün ışına bile çıkamadı.
x01r21 Şubat 2010
bu devrenin basitçe nasıl yapılacağı hakkında ! :) http://www.youtube.com/watch?v=_Fuw2V0COEY
<----- AD | REKLAM ----->
<----- AD | REKLAM ----->
Paylaş